Jdi na obsah Jdi na menu
 


Aktuálně z nádraží aneb co se změnilo

15. 11. 2012

 Nedávno jsme mohli na vlakovém nádraží ve Strakonicích zaznamenat hned několik změn, příjemných a bohužel i nepříjemných.

Redukce služeb

Začněme tedy tou méně příjemnou. Jak jste si jistě povšimli, dnes se šetří všude tam, kde je to možné. Zapojily se i České dráhy. Omezují tedy nejen množství průvodčích a samotné délky souprav, které následně bývají přeplněné, ale také množstí pokladních. Příkladem nám může být například nádraží v Ústí nad Labem - dle časopisu ČD pro Vás desáté nejvytíženější nádraží Českých drah. Zde obvykle bývají otevřené jen 2 pokladny a to i ve špičce. Dále kupříkladu na pražském hlavním nádraží obvykle současný počet postačuje, avšak před víkendy a svátky zde bývá situace neméně kritická, kdy hlavní fronta vedena z ČD centra od několika pokladen pokračuje až ven ze dveří a v ostatních pokladnách, situovaných zprava a zleva od ČD centra jsou fronty čítající nejméně 5 lidí. Ve Strakonicích jsme si mohli donedávna libovat, že nás redukce nezastihly. Omyl. Počet obsazencýh pokladen byl ze dvou omezen na jednu a to opět i ve špičce. V nevelkém vestibulu pro dvaceti tisícové město se tak tvoří fronta, která tento prostor dělá ještě stísněnějším.

Rozhlas

Přišli ale i změny, díky terým se můžeme radovat. Ve stanici byl konečně instalován nový nádražní rozhlas s dnes populární hlasatelkou "Andulou", čili paní Hostinskou-Klichovou. Jedná se o podobný typ, jaký se používá v Březnici či v Plzni na hlavním nádraží. Znělka ukončující a zahajující hlášení je bezpochyby příjemnější, něž ty předešlé. Ale především samotné hlášení je již počítačová nahrávka, nikoli živě mluvená řeč, jak to bylo dříve. Už se tedy z rozhlasu patrně nedozvíme, že rychlík Skupa ze stanice Plzeň halvní nádraží pokračuje do stanice Plzeň hlavní nádraží anebo mezi hlášením následujícíh stanic neuslyšíme půlminutovou pauzu, jak jsme dříve měli možnost.

Informační systém

Dále byla na nádražní budovu venku pod přístřeškem umístěna elektronická tabule, kde se cestující dozví aktuální odjezdy místních i dálkových vlaků včetně případného zpoždění. I nadále je pochopitelně umístěna podobná, avšak nikoli digitální tabule odjezdů i příjezdů vlaků za celý den ve vestibulu stanice.

A rekonstrukce?

A dobrou zprávou na závěr je, že rekonstrukce kolejiště a výstavba ostrovních nástupišť s podchodem pravděpodnobně již v tomto roce nezačne z důvodu komplikací s projektem spojení autobusového a vlakového nádraží, avšak dle neoficiálních zdrojů by mohla začít na jaře příštího roku.

Zdroje: vlastní

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Phivichdyperer renau

(www.pharmaceptica.com, 25. 6. 2021 5:07)

chloroquinne https://www.pharmaceptica.com/

High Blood Pressure - Subject Mettle

(AFultclent, 8. 10. 2018 3:21)

Poids est comment calleux votre sang pousse contre les parois de vos arteres lorsque votre coeur essence pompe le sang. Arteres sont les tubes qui transportent perseverent b gerer offre sang loin de votre coeur. Chaque temps votre manque de sensibilite bat, il pompe le sang par vos arteres a la reste de votre corps.
https://www.cialispascherfr24.com/je-veux-acheter-du-cialis/

Reading the fresh blood weight guidelines

(AmamyArort, 26. 7. 2018 20:59)

Pression arterielle est comment poupe votre sang pousse contre les parois de vos arteres lorsque votre coeur essence pompe le sang. Arteres sont les tubes qui transportent perseverent b gerer offre sang loin de votre coeur. Chaque temps votre determination bat, il pompe le sang par de vos arteres a la vacances de votre corps.
https://www.cialispascherfr24.com/commande-cialis-pas-cher/

Praha hl.n.

(Klatovy, 16. 1. 2015 14:44)

Zelezna Ruda-Alzbetín

Re:INISS

(Matěj, 28. 11. 2012 7:10)

Díky, už opraveno.

Strakonice INISS

(Martin Chovanec, 27. 11. 2012 15:01)

Rád bych upozornil, že paní Danuše Hostinská-Klichová není nazývána Adélou, ale Andulou :-)